Herbalife Nedir ?

 

1980 yılında ABD'de kurulan Herbalfe International hisseleri New York Borsasında (NYSE) işlem gören dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir. Herbalife International kilo kontrolü, Takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünleri satışını dünya genelinde 90'dan fazla ülkede çok geniş bir Bağımsız Üye Ağı aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Türkiyedeki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış yapmaktadır. Herbalife İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulu’ndaki Nobel Ödüllü Bilim  adamlarının ortak çalışmaları sonucunda tüketime sunulmaktadır. Herbalife, dinamik satış ağı ve muhteşem ürünleri ile bulunduğu tüm ülkelerde insanların yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

Herbalife, 1980 yılından bu yana insanların yaşamlarını değiştiren ürünler sunan global bir beslenme şirketidir. Herbalife’ın beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünlerine 90’ın üzerinde ülkede, Bağımsız Herbalife Üyeleri aracılığıyla ulaşılmaktadır.

 

 

Herbal Kapımda Kuruluş Amacı

 

Sitemizin kuruluş amacı kilo ve sağlıklı yaşam ile ilgili sorun yaşayan kişilere bu konuda destek olup, bu konu da beraber yol haritası oluşturmaktır. Ürünlerimizle birlikte oluşturulan yol haritasıyla kişilerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktayız.

 

 

Misyonumuz

 

Kişilerin dengeli beslenme, kilo aşağı ve yukarı kontrol paketleriyle beraber sağlıklı bir yaşam elde etmelerini yardımcı olmaktır.

 

 

Beslenme Danışma Kurulu (NAB)

Herbalife markasını dünyanın en iyi beslenme şirketi olarak konumlandırma amacımızı desteklemek için, beslenme ve sağlık alanında lider olan danışmanları Beslenme Danışma Kurulumuza dahil ederek her geçen gün genişletiyoruz. Danışmanlarımız beslenme, fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam tarzı alanlarında uzman olan saygın bilimadamlarıdır. Beslenme Danışma Kurlumuz Prof. David Heber (PhD) başkanlığında pek çok uzmanı barındırmaktadır.


Herbalife Bilim ve Gelişme

Herbalife Mark Hughes Hücresel ve Moleküler Beslenme Laboratuvarı ile toplumun sağlıklı beslenebilmesi adına Beslenme Biliminin sınırlarını keşfetmeyi hedeflemiştir. Bu amaçla 2003 yılında UCLA*'da İnsan Beslenmesi alanında en ileri araşrıtma ve geliştirme teknolojilerinin kullanılması amacıyla Mark Hughes Hücresel ve Moleküler Beslenme Laboratuvarını kurmuştur.

 

 

Kurucumuz: Mark Hughes

 

Herbalife 1980 yılında girişimci Mark Hughes tarafından kurulan ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde bulunan doğrudan satış şirketidir. Satış yöntemi bakımından en büyük iki rakibi olan Amway ve Avon’un aksine Herbalife, daha çok doğal yöntemlere üretilmiş ürünler geliştirerek üretmekte ve satmaktadır. Şirketin ürün yelpazesi dört anakoldan oluşmaktadır :

Normal besin takviyesi, spor besin takviyesi, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünleri. 2014 verilerine göre dünya genelinde yaklaşık olarak 7500 çalışanı bulunan Herbalife’ın yıllık cirosu 4 milyar Amerikan doları civarındadır.

Şirketin kurucusu Hughes, 1980 yılında ağırlıklı olarak kilo kontrolü üzerine odaklanmış ürünlerini Los Angeles sokaklarında aracının bagajında satmaya başlamıştır. Satışa çıkarılan ilk ürün kilo kontolüne yardımcı olan bir protein içeceği olmuştur. Herbalife’ın günümüzde de hala uyguladığı doğrudan satış tekniği şirkete kurucu Mark Hughes tarafından getirilmiştir.

1985 yılında Kaliforniya Başsavcısı tarafından, ürünlerinin tesirini abartarak pazarlama yaptığı gerekçesiyle şirket dava edilmiş ve süreç sonunda Herbalife suçlamayı kabul etmemesine rağmen 850.000 dolarlık bir tazminata mahkum edilmiştir. 1986’da halka arz edilen şirketin 10 yıl sonrasında, 1996’da yıllık satışı bir milyar dolar sınırına ulaşmıştır.

Herbalife’ın kurucusu Mark Hughes, 20 Mayıs 2000 tarihinde henüz 44 yaşındayken ölmüştür. Otopsi raporuna göre ölüm sebebi aşırı dozda alkol ve bir çeşit antidepresan olan doxepin maddesinin yanlışlıkla alınması olarak belirlenmiştir. Kurucusunun ölümünden sonra şirket büyümeye devam etmiş ve sektördeki birkaç rakibini de bünyesine katmayı başarmıştır.

2003 Nisan’ında şirkete, daha önceden Walt-Disney Şirketi’nde 17 yıl boyunca çalışmış olan Michael Johnson katılmıştır. Herbalife’a katılımının ardından yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luk koltuğu teslim edilen Johnson, o tarihten bu yana söz konusu görevleri devam ettirmektedir.